Vytisknout


Moudrost tradiční čínské medicíny 
je v základech stálá, nepodléhá trendům, ale přizpůsobuje se potřebám současného člověka. K člověku a jeho potížím přistupuje velmi komplexně, terapie není vedena symptomaticky, ale celostně. 
Základem terapie bývá akupunktura nebo užívání bylinných směsí, často ve vzájemné kombinaci. Skvělým pomocníkem jsou Tuina masáže, které mají blahodárný vliv na proudění Qi a krve v těle. Velký důraz je kladen na správnou životosprávu a životní styl. Tradiční čínská medicína a akupunktura jsou výbornou prevencí a cestou k dobré fyzické i psychické kondici.

S čím může  tradiční čínská medicína pomoci?


Jaké jsou základní terapeutické metody TČM?

Akupunktura -  pomocí akupunkturních jehel působí terapeut na vybrané body na akupunkturních drahách, kterými protéká Qi neboli vitální energie. Volbou bodů a jejich stimulací napomáhá harmonizovat tok Qi, a tím navodit rovnováhu v organismu.

Fytoterapie - bylinné směsi vychází z tradičních receptur a skládají se z několika bylin, kde každá bylina má svou funkci a hierarchické postavení. 

Dietetika Nesprávnou stravou lze hodně uškodit a správnou stravou jen trochu napravit. V praxi to znamená, že přejídání nebo nevhodná strava nám může po dlouhé době způsobit velké zdravotní problémy, ale pouze následnou úpravou jídelníčku by vlastní léčba trvala dlouho. Dietetika se tedy využívá hlavně jako prevence.

Vhodnými doplňkovými metodami TČM jsou: ušní akupunktura neboli aurikuloterapie, moxibuce, čínské ozdravné masáže Tuina a zdravotní cvičení QiGong

Akupunktura spolu s fytoterapií patří k nejsilnějším prostředkům, kterými ovlivňujeme zdravotní stav pacienta.
Na nich je postavena úvodní léčba. Jakmile dojde k zmírnění či vymizení obtíží,
je dobré toho využít k další prevenci - a nově nabytou sílu
soustředit k úpravě životosprávy a někdy i myšlení a přístupu k sobě samému i okolnímu světu.


A jak probíhá samotné ošetření?

Pro správný účinek je nezbytné, aby byla léčba vedena ne symptomaticky, ale syndromologicky. To znamená, aby odpovídala nejen obtížím, ale i konstituci a syndromologickému obrazu pacienta. Proto při vstupní konzultaci zjišťujeme příčinu potíží pacienta dle tzv. diferenciální diagnostiky. Tu doplňuje vyšetření jazyka a pulsu.  

Následuje stimulace vybraných akupunkturních bodů, pacient odpočívá v klidném prostředí přibližně 20 minut. Na závěr je doporučen další postup včetně možné fytoterapie a úpravy životního stylu.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 

Ceník TČM:  

Vstupní konzultace a harmonizace drah - 55 min - 1000 kč
Konzultace a harmonizace drah - 45 min - 700 kč

Bylinné směsi - měsíční kúra - od 8
00 kč do 1500 kč
Ušní akupunktura (aurikuloterapie) - samostatně mimo terapii - 200 kč
Konzultace pro výběr směsi - samostatně mimo terapii - 200 kč
 

Storno podmínky

při zrušení méně než 24 hodin před domluveným termínem - storno 200 kč
při zrušení méně než 60 minut před domluveným termínem - storno až do výše 50%