Tradiční čínská medicína a Tuina Harmonizace drah a akupunktura Čínské bylinné směsi a medicinální houby Výroba reflexologických masážních desek StepStone


Čínská regenerační masáž Tuina

Klasická regenerační masáž zvyšuje prokrvení svalů a ostatních měkkých tkání, urychluje látkovou výměnu, uvolňuje ztuhlá svalová vlákna a napomáhá tak regeneraci svalů a kloubů celého těla. Masáž pomáhá k odstranění únavyzmírnění bolesti a svalového napětí, uklidnění mysli a relaxaci, navozuje dobrou náladu, zbavuje stresu a psychického napětí. Pravidelná masáž pak napomáhá i posílení imunity organismu.

Ve svém pojetí regeneračních masáží vycházím nejvíce z tradiční čínské masáže Tuina, která využívá celostní pohled na lidské tělo a souvislosti dané průběhem energetických a šlachosvalových drah (příčina problému může být jinde než místo největší bolesti). Tuina kombinuje masážní techniky k uvolnění svalů s meridiánovou masážíakupresurou, uvolňuje blokády v průběhu energetických drah a ovlivňuje tak i energetický systém člověka.

Regenerační masáž bychom si měli dopřávat pravidelně v průběhu celého roku, ideálně v intervalu 4 - 6 týdnů. V akutních případech je nezbytný kratší interval, zpočátku ideálně jednou týdně.

Masáž je vhodná pro všechny, kdo řeší bolesti svalů, kloubů, ztuhlost těla, nebo si jen potřebují odpočinout. Masáž je možné provádět i v těhotenství od 3. trimestru dále, přetíženým zádům a otékajícím nohám pak uleví těhotenská masáž

Kontraindikace pro masáž konzultujte se svým ošetřujícím lékařem a přímo se mnou na uvedených kontaktech. 

Lymfatická masáž

Lymfatickou masáž bychom si měli dopřát tehdy, když cítíme, že naše tělo potřebuje pročistitJde o masáž detoxikační, která podporuje tok lymfy v organismu a tím zrychluje odvádění odpadních produktů látkové výměny a dalších toxinů z těla ven, zvyšuje imunitu a pomáhá proti nadměrnému zadržování vody v těle. Je nejen zdravá, ale také velmi příjemná a relaxační. 

Touto masáží je možné řešit také otoky kloubů po úrazu či zánětu, otoky po operačním zákroku či extrémních sportovních výkonech, pocit těžkých nohou u lidí, kteří v práci celý den stojí na nohou,  začínající tvorbu křečových žil či otoky dolních končetin v posledních fázích těhotenství. 

Na rozdíl od regenerační masáže je v případě detoxikační lymfatické masáže lepší dopřát si jednorázovou intenzivní kúru na podporu lymfatického systému. Většího a dlouhodobějšího efektu dosáhneme  intenzivním opakováním v rozsahu 6 - 10 masáží v průběhu 4 - 6 týdnů. 

Reflexní masáž plosek nohou

Reflexní masáž plosky využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají své reflexní místo na chodidle a že při potížích pohybového aparátu nebo funkčních poruchách vnitřních orgánů dochází i ke změně v tkáni a její citlivosti v příslušné projekční oblasti na plosce nohy. Přes plosku tak můžeme "vzdáleně" stimulovat všechny důležité vnitřní orgány, imunitní i lymfatický systém, uvolňovat oblast břicha a pánve, ulevit od bolesti hlavy atd.

Reflexní masáž plosek nohou je také výborným pomocníkem pro všechny z Vás, kdo řeší problémy s plochou nohou, bolestí při došlapu, začínajícím vybočením palců atd. Přináší velkou úlevu chodidlům, které jsou enormně zatěžovány tím, že na tak malé ploše nesou váhu celého našeho těla.

Ošetření plosek zahrnuje diagnostiku stavu organismu dle reflexních ploch na chodidlech a zároveň tlakovou masáž, kterou se uvolňují a aktivují k lepší činnosti postižené části těla a oslabené orgány. V rámci ošetření Vám také doporučím jednoduché triky a cviky pro Vaše chodidla, ukážu, jak si doma sám masírovat nejdůležitější body a určitě se dotkneme i tématu životosprávy, která se zdravotním stavem organismu úzce souvisí.

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda známá také jako "dornovka" je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci při bolestech zad a kloubů. Touto metodou můžeme srovnat rozdílnou délku dolních končetin, vyrovnat vybočenou pánev, korigovat vysunuté obratle a odstraňovat bolesti s nimi spojené, mravenčení v nohou i rukou, bolesti hlavy a krční páteře. Srovnává se i kostrč, která může mít souvislost s bolestmi hlavy či neplodností.  

V rámci ošetření je provedeno srovnání kyčelních, kolenních a hlezenních kloubů, pánevní oblasti, bederní, hrudní a krční páteře. Dále je doporučeno cvičení, vhodné k udržení srovnaných kloubů v jejich nové poloze. Na závěr je provedena Breussova masáž třezalkovým olejem, který je jedním z nejlepších přírodních prostředků pro výživu meziobratlových plotének. 

  

 

 

Sunday the 23rd. © 2023 Dagmar Holčáková - Joomla Templates