Tradiční čínská medicína a Tuina Harmonizace drah a akupunktura Čínské bylinné směsi a medicinální houby Výroba reflexologických masážních desek StepStone

 

Tradiční čínská masáž Tuina

Tuina je ojedinělý systém masáží s tisíciletou historií. Tuina se zaměřuje nejen na uvolnění šlachosvalových struktur, ale současně na stimulaci vybraných akupunkturních bodů a uvolnění sítě energetických drah, která propojuje hlavu, trup a končetiny a spojuje povrchové vrstvy těla s vnitřními orgány.

V Číně i mimo ni se rozvinulo mnoho různých škol, linií a metod čínských masáží Tuina, které se mohou v mnohých ohledech lišit. Ve své praxi pracuji s metodami Dr. Wang Fuyina, který jezdil učit do Čech čínské masáže Tuina a Zuliao v letech 2011 - 2018. Díky dr. Wangovi byla v České republice založena škola Andao Institute a výuku převzal osobní žák Dr. Wanga Václav Lukeš, který je mým učitelem.

Co je podstatou Tuina masáží? 

Tradiční čínská masáž Tuina nabízí širokou škálu možností, jak ovlivnit zdraví těla i ducha - jak manuální techniky na ovlivnění kloubů, svalů a šlach, tak jemné techniky na harmonizování a podpoření toku energie Qi v hlubších vrstvách těla a orgánů.

Využívá celostní pohled na lidské tělo a znalosti průběhu energetických a šlachosvalových drah, lokalizace akupunkturních bodů, jejich účinků a vlivu při správné stimulaci. Tuina kombinuje masážní techniky k uvolnění svalů s meridiánovou masáží, akupresurou a akupunkturou, uvolňuje blokády v průběhu energetických drah a ovlivňuje tak i energetický systém člověka.

S čím může Tuina pomoci?

  • bolesti zad, svalů a kloubů
  • bolesti hlavy a migrény
  • stres, nervozita, psychické napětí, podrážděnost, úzkost, deprese
  • fungování lymfatického systému


Dále lze využít jako doplňková metoda v rámci léčby dle tradiční čínské medicíny při potížích s:

  • oslabenou imunitou k posílení imunitního systému
  • chronickou únavou
  • nadváhou
  • a některými trávícími a gynekologickými obtížemi

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ceník Tuina:  Tuina masáž - 55 min - 1 000 Kč

Storno podmínky
při zrušení méně než 24 hodin před domluveným termínem - storno 200 kč
při zrušení méně než 60 minut před domluveným termínem - storno až do výše 50%

 
  

 

Wednesday the 24th. © 2023 Dagmar Holčáková - Joomla Templates